غنی سازی روابط زوجین

بسیاری از زوجین بعد از گذشت مدتی از زمان ازدواج، ممکن است در روابط عاطفی و جنسی خود با چالش هایی مواجه شوند، آنها تصور می کنند روابطشان به خوبی گذشته نیست زوجین تصور می کنند چیزی در زندگی ان ها وجود داشته که در حاضر نیست. بی توجهی به این شرایط ممکن است روابط جنسی و عاطفی زوجین رو با مشکلاتی مواجه سازد. اما چرا چنین اتفاقی می افتد؟
راهکارهایی برای بهبود روابط عاطفی و جنسی زوجین
بسیاری از زوجین بعد از گذشت مدتی از زمان ازدواج، ممکن است در روابط عاطفی و جنسی خود با چالش هایی مواجه شوند، آنها تصور می کنند روابطشان به خوبی گذشته نیست، لذت جنسی کمتری تجربه می کنند، روش های ارتباطی جنسی که تا قبل از این مورد استفاده قرار می دادند دیگر برایشان جذابیت ندارد و ممکن است نگران وجود اختلالات جنسی و یا مشکلات ارتباطی و عاطفی در زندگی جنسی و زناشویی خود گردند. در بسیاری موارد هیچکدام از زوجین اختلال یا مشکل جنسی خاصی ندارند، هیچ چیز خای در روابط بین فردی آن ها اتفاق نیفتاده است، در زندگی آنها چالش قابل توجهی به وجود نیامده است که زندگی عاطفی و جنسی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. ولی با این حال زوجین تصور می کنند چیزی در زندگی ان ها وجود داشته که در حاضر نیست. بی توجهی به این شرایط ممکن است روابط جنسی و عاطفی زوجین رو با مشکلاتی مواجه سازد. اما چرا چنین اتفاقی می افتد؟
تجارب فوق تقریبا بخشی از زندگی عاطفی و جنسی اغلب زوجین است، بعد از گذشت مدت زمانی از زندگی مشترک، این احساسات و تجارب توسط زوجین گزارش می شوند و دلیل آن اغلب این است که شور و هیجانی که در ابتدای زندگی مشترک وجود داشته، بعد از مدت زمانی کاهش پیدا کرده و بسیاری از مسائل بخشی از زندگی روزمره زوجین شده و برایشان به زبان عامیانه عادی می شود؛ از جمله این مسائل روابط جنسی و عاطفی بین آن ها می باشد. اینجاست که زوجین برای تقویت و پویایی روابط عاطفی و جنسی خود باید دست به کار شوند.
در ادامه راهکارهای برای بهبود روابط عاطفی و جنسی زوجین ارائه می گردد که می تواند در این زمینه کمک کننده باشد.
  • با یکدیگر روراست باشید: این مساله به دو معناست؛ اول اینکه درباره احساس خود نسبت به زندگی جنسیتان با همسر و شریک زندگیتان روراست بوده و آنچه که واقعا می خواهید را به زبان بیاورید؛ اگه دوست دارید دفعات بیشتری رابطه جنسی داشته باشید، از وی بخواهید، اگر پیش نوازش بیشتری نیاز دارید به شریک زندگیتان بگویید، و مطمئن باشید در ارتباط با آنچه می خواهید حتما با یکدیگر گفتگو کنید. دوم اینکه درباره تجارب جنسی تان در زندگی زناشویی تان واقعیات را بیان کنید؛ اگر در رسیدن به ارگاسم به دلیل اینکه پیش نوازش کافی نداشته اید مشکل دارید این موضوع را مطرح کنید. اگر بعد از رابطه جنسی دوست دارید نوازش بشوید یا بخوابید یا همدیگر را بغل کنید آن را مطرح کنید. پس درباره احساس خود و تجارب خود صادقانه صحبت کنید. داشتن صداقت بدین معناست که درباره آنچه که می خواهید در رابطه جنسی و عاطفی خود بخواهید بدون هیچ گونه احساس شرمی بایکدیگر صحبت کنید.
  • به نیازهای جنسی و عاطفی یکدیگر توجه کنید. توجه به نیازهای جنسی و عاطفی یکدیگر بویژه در شرایطی که یکی از زوجین ممکن است آن نیاز را نداشته باشد یکی از چالش های اصلی زندگی جنسی زوجین است. در بسیاری مواقع زوجین برخی از رفتارهای جنسی را انجام نمی دهند چون خود به آن نیاز ندارند. این در حالی است که توجه کردن به نیازهای جنسی و عاطفی یکدیگر نه تنها باعث بهبود روابط عاطفی و تحکیم روابط می گردد بلکه باعث می شود زوجین چیزهای جدیدی را تجربه کرده و لذت بیشتری از روابط خود ببرند. داشتن روابط جنسی بدون برنامه، استفاده از پوزیشن های جنسی مختلف و متنوع، پیش نوازش جنسی، بازی های جنسی و نظایر جنسی از جمله این موارد هستند.
  • زندگی جنسی خود را در اولویت قرار دهید. واقعیت این است که زندگی جنسی بخش بسیار مهمی از زندگی هر فردی است و این مساله در روابط عاطفی و زندگی زناشویی اهمیت بیشتری پیدا می کند. چرا که بسیاری از تعارضات زناشویی به دلیل مشکلات جنسی زوجین خود را نمایان می سازند. اولویت دادن به زندگی جنسی بدین معناست که هماهنند سایر ابعاد زندگی باید برای بهبود و تقویت آن برنامه ریزی کرد. اگر شما برای بهبود تغذیه خود برنامه ریزی خاصی انجام میدهید و رژیم غذایی خاصی را در نظر گرفته اید، به همین شکل هم می بایست برای بهبود زندگی جنسی تان برنامه ریزی ویژه ای انجام دهید. هماهنگونه برای سلامت بدن خود وقت می گذارید، زمانی را برای ورزش اختصاص می دهید و … به همین شکل برای بهبود روابط عاطفی و جنسی خود نیز باید وقت و انرژی بگذارید.بیشتر همدیگر را نوازش کنید، بیشتر یکدیگر را ببوسید، بیشتر بایکدیگر صحبت کنید، زمان بیشتری را برای رابطه جنسی در رختخواب بمانید، بعد از رابطه جنسی با یکدیگر دوش بگیرید. برنامه های اینچنینی کیفیت و کمیت روابط جنسی و عاطفی شما را افزایش خواهد داد.
  • به یاد داشته باشید قرار نیست روابط جنسی همیشه به شکل موفقیت آمیزی اتفاق بیفتند. بنابرای هرگز روابط جنسی خود را با زندگی دیگران یا آنچه که در فیلم می بینید مقایسه نکنید. روابط جنسی متاثر از عوامل مختلفی هستند. کافیست به آن ها آگاهی داشته باشید تا روابط خود را بهتر کنید.
  • سعی کنید موقعیت ها و شرایطی که روابط جنسی دارید را تغییر دهید. تغییر دکوراسیون اتاق خواب، استفاده از رنگ های جذاب، پوشیدن لباس های جذاب و رنگی، سفر رفتن و داشتن روابط جنسی در هتل و نظایر آن می تواند روابط جنسی شما را بهتر کرده و باعث تقویت روابط عاطفی و بین فردی شما شود.
  • به یاد داشته باشید بهبود روابط جنسی رابطه مستقیمی با رضایت از زندگی زناشویی و فردی دارد. هر چه بیشتر بتوانید بر روی روابط جنسی خود بیشتر کار کنید، مطمئنا می توانید زندگی عاطفی و زناشویی بهتری نیز داشته باشید.

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید