پرسش و پاسخ 1

¥ مردي 49 ساله هستم متاسفانه همسرم در رابطه با روابط ج ن س ی احساسي از خودش نشان نمي دهد وهمين موضوع باعث شده كه باداشتن دو فرزند قرار است كه ما از هم جدا شويم راهنمايي كنيد.

Ûسردمزاجی یکی از شایعترین مشکلات ج ن س ی در بین زنان می باشد که عموما باعث کاهش میل به داشتن فعالیت ج ن س ی میگردد و یا در صورت داشتن میل ج ن س ی با عدم لذت و تجربه ارگاسم همراه است و این مساله خود باعث شکل گیری چرخه ج ن س ی دارای اختلال میگردد. کاهش میل ج ن س ی یا سرد مزاجی می تواند دلایل متعددی داشته باشد، ترس فرد از داشتن رابطه ج ن س ی که می تواند باعث انزجار ج ن س ی نیز گردد، مشکلات مربوط به هورمون های جنسی، کاهش استروژن و آندروژن که هرکدام باعث شکل گیری مشکلات ج ن س ی متعددی و از جمله بی میلی ج ن س ی میگردند، مشکلات عثب شناختی، مشکلات شناختی، وجود مشکلات روانی (از قبیل اضطراب و افسردگی)، مشکلات عاطفی و ناسازگاری های زناشویی و … همگی در شکل گیری این اختلال موثر هستند. اما بی میلی ج ن س ی شکل گرفته، طبعا دارای درمان هایی نیز خواهد بود، و بهتر است فرد قبل از هرگونه تصمیم گیری به دنبال درمان این مساله باشد. بی میلی ج ن س ی یا اختلالات ج ن س ی به طور کلی ممکن است در طلاق و جدایی نقش موثری را بازی کنند، اما با درمان به موقع و موثر می توان جلوی پیامدهای اینچنینی را گرفت، بعلاوه بهترین راه مراجعه به متخصص و بررسی دقیق تر موضوع است تا احتمالات دیگری که ممکن است در این تصمیم گیری نقش داشته باشند مورد بررسی قرار گیرند.

¥ من ۲۴سال دارم مدتی طولانی است که استمنا می کنم ولی مدتی است دفعات استمنای کامل را کم کرده ام و به جای آن استمنای ناقص میکنم یعنی استمنا میکنم اما نمیگذارم که انزال صورت گیرد چون نمیتوانم آن را ترک کنم. تفکر ج ن س ی هم زیاد میکنم.لطفا بگویید من با این مشکلات چه بکنم.می ترسم اگر ازدواج کنم لذت ج ن س ی نداشته باشم و زود انزالی داشته باشم.به همین خاطر از ازدواج می ترسم.لطفا مرا راهنمایی کنید.

Ûخودارضایی زمانی می تواند مشکل زا و اختلال تلقی گردد که جایگزین رابطه ج ن س ی فرد با شریک ج ن س ی اش قرارگرفته باشد که در مورد این فرد به دلیل نداشتن ازدواج باید گفت زمانی اختلال محسوب میگردد که بخش زیادی از انرژی و زمان فرد را به خود اختصاص دهد و در حوزه های مختلف زندگی تاثیرات منفی داشته باشد.وجود تفکرات و تخیلات متعدد ج ن س ی می تواند نشان دهنده احتمال وسواس فکری باشد که این مساله باید با روانشناس در میان گذاشته شود، تا با بررسی دقیق برای رفع و کنترل آن اقدام گردد. اما وجود تفکرات و تخیلات ج ن س ی و یا خود ارضایی، هیچکدام تاثیری بر زودانزالی و یا عدم لذت ج ن س ی در ازدواج نخواهند داشت و ترس در این زمینه دلیلی ندارد.علاوه بر این به دلیل اینکه فرد لذت ج ن س ی را در ارتباط با شریک عاطفی خود تجربه خواهد کرد، ممکن است تفکرات ج ن س ی مسیر مشخص تری یافته و مساله استمنا نیز کنترل گردد، هرچند که شواهد علمی در این زمینه وجود ندارد.با این حال وجود یک شرح حال و ارزیابی از وضعیت فرد، و مراجعه به متخصص بسیار کمک کننده خواهد بود.

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید