پرسش و پاسخ 5

¥سلام. زني 30 ساله هستم و با اينكه رابطه زناشويي خوبي با همسرم دارم اما او دائما مشغول تماشاي فيلم‌هاي مستهجن است و هر بار كه اعتراض مي‌كنم با واكنش شديدش روبه‌رو مي‌شوم. براي همين به شدت خودخوري دارم و ذهنم ناآرام است. احساس مي‌كنم از او دور مي‌شوم. براي حل اين مساله بايد چه برخوردي داشته باشم؟

¥گاهي اوقات ما افرادي را مي‌بينيم كه اعتياد به پورنو دارند مانند اعتياد به اينترنت، اعتياد به خودارضايي و… بهترين كاري كه مي‌توان انجام داد اين است كه با همسرتان نزد يك مشاور خانواده به خصوص در امور ج ن س ی برويد تا مشخص شود پايه اين قضيه چيست؟ وقتي مرد به فيلم‌هاي مبتذل نگاه مي‌كند به دنبال چيست؟ چه چيزي وجود دارد كه آن را در همسر خودش نمي‌بيند و در اين قبيل فيلم‌ها به دنبال آن است؟ اين دو نوع اعتراض خيلي با هم متفاوت هستند تا اينكه سرش فرياد بزنيد كه «اين چه كاري است كه تو انجام مي‌دهي، تو مگر زن نداري و…» به نظر من نوع گفتمان خيلي مهم است. احتمالا نوع اعتراض شما مناسب نيست. از طرفي عوامل زيادي مانند اينكه:

– خانواده در چه سطحی است؟

– وضعيت اقتصادي اجتماعي آن به چه شكل است؟

– سن زن و شوهر چند سال است؟

– چقدر تفاوت سني بين آنها وجود دارد؟

– چطور با هم آشنا شدند و ازدواج كردند؟

– در حال حاضر رابطه عاطفي‌شان چطور است؟

– رضايت زناشويي‌شان تا چه حد خوب است؟

و… بسيار مهم است.

بنابراين يك فاكتور تنها كه من از رابطه‌ ج ن س ی ‌ام راضي هستم كافي نيست. ما مردهايي را مي‌بينيم كه علاوه بر اينكه ازدواج كرده‌اند اما باز خودارضايي هم مي‌كنند. به هر حال اين يك بيماري است و بر اساس اينكه بيماري است نياز به بررسي و درمان دارد.

از طرفي نگاه كردن به اين قبيل فيلم‌ها كه بعضي از افراد براي افزايش ميل ج ن س ی ‌شان اين كار را انجام مي‌دهند و بعضي ديگر در اثر اعتيادي كه به آن پيدا كرده‌اند آنها را تماشا مي‌كنند؛ به مرور باعث مي‌شود هم ميل ج ن س ی كم شود، هم به دليل چيزهاي ديگري كه در اين فيلم‌ها مي‌بينند و در وجودشان نمي‌بينند، دچار كاهش اعتماد به نفس و خود كم‌بيني شوند و مجددا مشكلات ج ن س ی ثانويه‌اي برايشان پيش بيايد كه باز خود آنها به درمان‌هاي جديدتري نياز دارند. در حالي كه ما مي‌دانيم در بسياري از اين فيلم‌ها با تكنيك‌هاي سينمايي كارهايي انجام مي‌دهند كه واقعيت ندارد


 

به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید